SMCJ170CA/7T
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
SMCJ170CA/7T
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 1.5 kW
Package / Case : DO-214AB
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 275 V
Breakdown Voltage : 189 V
Series : SMCJ
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 1500W 170V Bidirect